Dobry portal z przyciągającymi newsami. Tylko u nas niespotykane wpisy.

Opony rowerowe 27

0
Posted in inne By admin

Motocykliści czy kierowcy przeróżnego rodzaju aut doskonale zdają sobie sprawę z tego, że aby zdołać nasycać się swoim pojazdem w czasie sezonu (czy to letniego, czy również zimowego), należy go porządnie przygotować. Dużo osób jednakże nie stosuje jednakowej zasady względem rowerów, a to istotny błąd. Rower, tak samo jak inne środki lokomocji, pragnie uwagi własnego właściciela – jeżeli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością w czasie przeróżnych przejażdżek i rowerowych wypraw.

Opony rowerowe 26 duro

Wprawdzie rower to nie samochód ani motocykl, dlatego lista prac, jakie musimy zrealizować w czasie przedsezonowego serwisu jest trochę krótsza. Niemniej warto się jej przyjrzeć i skonfrontować z stworzonym przez nas rowerem. Oto, o co powinniśmy zadbać przed nawiązaniem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką należałoby uczynić stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – analizujemy jego naciąg. Jeżeli łańcuch jest uszkodzony, zbyt luźny lub też nadmiernie naciągnięty – należy go przyzwoicie naciągnąć. Poza tym należy go nasmarować wyjątkowym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego witalność.
* Opony – oprócz sztampowego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów odszukamy na oponie), należy sprawić, czy opony w rowerze nie żądają wymiany. W wypadku pęknięć lub przesadnego zużycia bieżnika – opony wypada wymienić. Nie pragniemy przecież, aby w czasie dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posługi.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma duży wpływ na bezpieczeństwo jazdy, wobec tego należy spowodować poprawność działania hamulców oraz stan klocków hamulcowych. Jeśli są nadmiernie wyeksploatowane – warto je wymienić.
* Sprawdzenie śrub i oświetlenia – przed główną przejażdżką należałoby spowodować luz nadrzędnych śrub konstrukcji roweru, a gdy odnajdziemy poluzowane śruby – dokręcić je. Do tego należałoby sprawić detale oświetlenia – chcemy jakkolwiek być dostrzegalni na drodze.

To fundamentalna lista czynności, które wypada wykonać przed główną przejażdżką. Po zimie należałoby też rower dogłębnie umyć i pokryć ochronnymi specyfikami – dzięki temu będzie lepiej chroniony w czasie całego sezonu.